Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Go to top

Bakireler OrganiCup kullanabilir mi?

Evet, bakire iseniz OrganiCup kullanabilirsiniz.
Aslında, kadınlarda adet dönemi başladığı anda adet kabını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yaş sınırı olmamasına rağmen adet döneminde vücudunuzun rahat olması gerekir.

Bakireler ve genç kızların vajinal kasları daha sıkı olma eğilimindedir. Bu da adet kabını yerleştirmeyi biraz zorlaştırabilir. Bu nedenle başlangıçta pratik yapmak isteyebilirsiniz.

Rahatsızlık hissederseniz zorlamayın, ara verin, rahatlayın ve daha sonra tekrar deneyin.
Vajinanın girişi vajinanın geri kalanından daha gergin ve dardır. Bu neden aşama aşama vücudunuzu esnetmek adet kabını yerleştirmeyi kolaylaştıracaktır.

Vajinam adet kabını kullanınca genişler mi?

Hayır, vajina adet kabı kullanınca kalıcı olarak genişlemez.

Vajina kasları oldukça gergindir. Kas esneyebilir ardından orijinal şekline döner. Aynı lastik bant gibi.

Bu da adet kabı ya da tampon kullanırken gerilmenize sebep olmadığını gösterir.

Ben bakireyim. Hangi adet kabını seçmeliyim?

Bakire iseniz Mini beden ya da A beden OrginaCup’ı seçmenizi öneririz. “Adet Kabı Büyüklüğü” rehberimize göz atabilirsiniz.

Adet Kabı kullanmanın faydaları nelerdir?

Adet kabını kullanmanın tartışmasız birçok yararı vardır. Tampon ve pedlerin aksine adet kabı 12 saate kadar kullanılabilir.  Ayrıca adet kabını uzun yıllar kullanabilirsiniz. Birkaç saat kullan at değil.

Bir kadının ömrü boyunca 11,000 tane ped/tampon tükettiğini biliyor muydun? Bu sayıyı gezegenimizdeki diğer bireylerle çarpın ve ne kadar çok kayda değer israf olduğunun hesabını bulacaksınız. OrganiCup; vücudunuzla karışmayan, %100 yumuşak tıbbi sınıf silikondan yapılmıştır. Sızdırmaz, kokusuz, sağlıklı, uzun saatler ve yıllarca kullanım olanağı sunar.

Adet Kabı'nı ilk kez mi kullanacaksınız?

İşte size ilk kullanım için ipucular:

1

Rahatlayın ve zaman ayırın. Gerginseniz ve kaslarınız esnek değilse yerleştirmek oldukça güç olabilir. Rahat bir pozisyon bulun, çömelmeyi, oturmayı yada ayağa kalkmayı deneyebilirsiniz.

2

Vücudunuzu tanıyın. Vajinal açıklığı için zaman ayırın. Rahim boynunu bulmak için parmağınızı kullanabilirsiniz. Yuvarlak bir daire hissedeceksiniz. Rahim ağzının nerede olduğunu bilmek adet kabını doğru yerleştirmenize yardımcı olur. Kap rahim ağzının altında olmalıdır.

3

Yerleştirmeyi kolaylaştırmak için su ya da su bazlı kayganlaştırıcı  kullanın. Bir adet kabını regl dönemi dışında yerleştirmeyi deniyorsanız oldukça faydalı olacaktır.

4

Adet kabı yerleştirirken farklı katlama teknikleri geliştirebilirsiniz. Biz bardağı sert ve küçük hale getirdiğinden “İçe Katlama (C-Fold)” öneriyoruz. Fakat sizin için uygun olan bir teknik geliştirebilirsiniz.

5

Sabırlı olun. Yeni olan herhangi bir şey de olduğu gibi kenara kaldırmadan ona zaman tanıyın. Kimileri için birkaç gün kimileri içinse yalnızca birkaç deneme sürebilir. Eğitici videomuzu izleyebilirsiniz.

Kızlık Zarı Hakkındaki Efsaneler

Belki siz de diğerleri gibi, kızlık zarının cinsel ilişki sırasında yırtılan/bozulan bir şey olduğuna inanarak büyüdünüz.

Ancak, bu yaygın bir yanlış anlaşılmadır.

Pek çoğunun inandığının aksine kızlık zarı seks yaparken delinen/bozulan bir mühür değildir. Eğer öyle olsaydı, kadınlar bekaretlerini kaybetmeden önce adet görmezdi, çünkü adet kanaması için bir çıkış olmazdı.

Aslında, kızlık zarı vajinayı tamamen veya kısmen kaplayan ince bir doku. Bazı kadınlar tamamen kızlık zarı olmadan doğar.

Kızlık zarı zaman içinde spor yaparken, bisiklete binerken, mastürbasyon yaparken, tampon yada adet kabı kullanırken aşınır, incelir.

Bazı ülkeler ve dinler kızlık zarı durumuna oldukça değer verir. Bu birinin bekaretiyle ilgilidir. Bu bekaretin kanıtlanması-ispatlanmasında doğru bir yol değildir.

Bakire olmak, tıbbi standartlara göre kızlık zarının bozulması/yırtılmasıyla tanımlanmamaktadır. Cinsel ilişkiye girene kadar bakiresinizdir.

Kızlık Zarı Çeşitleri

Tüm öğrenciler için %20 indirim kampanyamız başladı!! 🗣 💚

"Herhangi bir sızıntı oldu mu?, Ders arasında pedimi/tamponumu nasıl hızlıca değiştireceğim?, Regl iken rahatça derslere gidebilecek miyim?" gibi daha birçok soruların aklınızı kurcaladığı biliyoruz. Bu soruları düşünmeden okula odaklanabilmeniz ve okulun heyecanını özgürce yaşayabilmeniz için OrganiCup olarak yanınızdayız. 

📚 Kampanyamızdan yararlanabilmek için yapman gereken tek şey; bilgi@organicupturkiye.com mail adresimize öğrenci olduğuna dair bir belgeyi göndermendir. Maillerinizi bekliyoruz. 😊

📌 Kampanyamız 29 Eylül 2021 Çarşamba gününe kadar geçerlidir.
 
📌 Öğrenci olduğunuza dair belge sadece teyit amaçlı istenmektedir. Başka hiçbir amaçla kullanılmayacaktır.
.
.
.
.
.
.
.
✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️

.
.
.
.
.
.
.
✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️

#organicupturkiye #newperiod #genitalestetik #sıfıratık #atıksızev #ogrencievi #reglkabı #menstrualkap #adetkabı #organikürünler #çevredostu #hijyen #tampon #adetkupasi #veganol #jinekolog #atıksızyaşam #adetdüzensizliği #veganürünler #doğadostu #hayvandostu #kadındoğumuzmanı #veganürünler #sürdürülebilirürünler #sürdürülebilirmoda #organikped #reglgeciktirici #sürdürülebiliryaşam #sürdürülebilirlik
Kamp ⛺️ keyfiniz kaçmasın diye OrganiCup hep yanınızda! 

Kampa giderken regl olmak sizi tedirgin edebilir. Kamp alanında 🏕regl döneminizi nasıl geçireceğiniz aklınızı kurcalıyor olabilir.

Sizin için menstrüel kabın avantajlarını derledik ve ateş başında yapacağınız keyifli sohbetleri daha keyifli hale getirmeye çalıştık. 

-Süper tamponların ve pedlerin aksine OrganiCup size 12 saat kullanım imkanı sağlar. Sürekli tampon/ped değiştirme derdiniz olmadan keyifle kampın tadını çıkarabilirsiniz. 

-Pedim veya tamponum yeterli olacak mı diye tedirgin olmanıza da gerek yok. Temiz bir şişe su ile OrganiCup’ınızı yıkayarak tekrar kullanabilirsiniz.

- Ped ve tamponlar gibi çok yer kaplamaz ve çantanızda boşalan yere dilediğiniz bir kıyafeti, matarayı ya da  istediğiniz başka bir eşyanızı koyabilirsiniz. 

-Kamp yaparken hiçbirimiz doğayı kirletmek istemeyiz. Ped veya tampon atıkları oluşturmadan da kamp yapmanız mümkün! Çünkü, Organicup çevre dostudur ve atık bırakmaz!

-Daha önce hiç kullanmadıysanız kampa gitmeden birkaç periyodunuzda kullanmanızı tavsiye ederiz. OrganiCup kullanmak başta size zor gibi görünse de zamanla nasıl kolay olduğuna şaşıracaksınız.

-Kamp alanına gitmeden OrganiCup’ınızı kaynar suda yıkayarak steril edip orada su ile temizleyebilirsiniz. Temizlemeden kullanmayınız. 

Bizimle kamp deneyimlerinizi paylaşırsanız çok seviniriz. 👇🏼💚💬
.
.
.
.
.
.
.
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
.
.
.
.
.
.
.
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

#reglyoksulluğu #menstruationstigma #periodpoverty #regltabusu #tabu #regl #reglkabı #atıksızyaşam #sıfıratık #zerowaste #vegan #veganürünler #reglhikayeleri #adetkabı #menstrualkap #kadındoğum #sürdürülebilirlik #ped #tampon #periodtalk #farkındalık #awareness #lüksdeğilihtiyaç #freeperiods #organicup #endperiodpoverty #organicupturkiye #adetdüzensizliği #periodpower #kadındoğum
Menstrüasyon ya da diğer adıyla regl, ergenlik döneminden başlayıp menopoz dönemine kadar devam eden aylık döngüler halinde gerçekleşen vajinal kanamadır. Dünya üzerindeki nüfusun yarısı yaşamlarının büyük bir kısmını regl dönemi ile geçirmektedir. Bu kadar çok insanın günlük yaşantısında yer alan bu dönem hala çoğu coğrafyada bir tabu olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra özellikle gelişmemiş veya gelişmekte olan ülkelerde maddi yetersizlikler yüzünden regl hijyen ürünlerine erişim zorlaşmaktadır. Regl olan bireylere uygulanan toplumsal baskı ve regl hijyen ürünlerinin fiyatları bireylerin sağlıksız periyot dönemi ürünleri kullanmasına yol açmaktadır. 

Biz OrganiCup olarak dönem ürünlerinin bir insan hakkı olduğunu biliyor ve regl dönemi, hiçbir yerde tabu olmayana kadar her yerde tabudur felsefesiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu sebeple Türkiye’de regl hijyen ürünlerine uygulanan %18 KDV oranını adil bulmuyoruz. Regl kaplarının da diğer regl hijyen ürünleri ile birlikte temel ihtiyaç ürünü olarak değerlendirilmesini ve KDV oranının düşürülmesini talep ediyoruz! 
.
.
.
.
.
.
.
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
.
.
.
.
.
.
.
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

#reglyoksulluğu #menstruationstigma #periodpoverty #regltabusu #tabu #regl #reglkabı #atıksızyaşam #sıfıratık #zerowaste #vegan #veganürünler #reglhikayeleri #adetkabı #menstrualkap #kadındoğum #sürdürülebilirlik #ped #tampon #periodtalk #farkındalık #awareness #lüksdeğilihtiyaç #freeperiods #organicup #endperiodpoverty #organicupturkiye #adetdüzensizliği #periodpower #kadındoğum
#Repost @ece.zaim with @make_repost
・・・
🚨I am calling all the countries who can help us. We are perished and devastated with the total 112 fires. The ones that we can’t stop are still going so strong. We dont have enough fire fighting planes to stop it. We lost 8 people, so many animals and our forests. Please help us!!!!! We need planes urgently. We only have 1 world. #helpTurkey @unitednations @eucouncil 

🚨Bize yardım edebilecek tüm ülkelere seslenmek istiyorum. 112 adet yangın sebebiyle perişan ve harap olduk. Halen devam etmekte olan yangınlar çok güçlü. Bunları söndürmeye yetecek adette uçağımız yok. 8 insanı, sayısız hayvanı ve ormanlarımızı kaybettik. Lütfen bize yardım edin. Sadece 1 dünyamız var. #helpTurkey 
🚨🚨🚨 Lütfen bu mesajı yayın. Bizim çok acil olarak dünya çapında sesimizi duyurmaya ve yardıma ihtiyacımız var. #havadanmüdahaleistiyoruz

🚨J'appelle tous les pays qui peuvent nous aider. Nous avons péri et dévasté avec les 112 incendies au total. Ceux que nous ne pouvons pas arrêter. Nous avons perdu 8 personnes, tant d'animaux et nos forêts. Aidez-nous s'il vous plaît. Nous avons besoin d'avions de toute urgence. Nous n'avons qu'un monde.

🚨Ich rufe alle Länder auf, die uns helfen können. Wir starben und verwüsteten mit insgesamt 112 Bränden. Die, die wir nicht aufhalten können. Wir haben 8 Menschen verloren, so viele Tiere und unsere Wälder. Bitte hilf uns. Wir brauchen dringend Flugzeuge. Wir haben nur eine Welt.

🚨Zapraszam wszystkie kraje, które mogą nam pomóc.  Jesteśmy otoczeni łącznie 112 pożarami w Turcji.  Te, których nie możemy powstrzymać, wciąż są tak silne.  Nie mamy wystarczająco dużo samolotów przeciwpożarowych, żeby to zatrzymać.  Straciliśmy 8 osób, tyle zwierząt i nasze lasy.  Proszę, pomóż nam!  Pilnie potrzebujemy samolotów.  Mamy tylko 1 świat.

🚨به هر کشوری که می تونه در خاموش کردن آتش سوزی های گسترده اخیر درجنوب کشور کمک کنه استدعا دارم.به خاطر ۱۱۲ آتش سوزی مختلف پریشان و مستاصل هستیم.آتش با قدرت بسیاری ادامه داره و متاسفانه هواپیما های کافی برای خاموش کردن آنها نداریم.۸ انسان بی گناه تعداد بسیار زیاد حیوان و درختان از بین رفتن.لطفا به ما کمک کنین.ما فقط همین یک‌ دنیارو داریم.